Plecaki dla potrzebujących dzieci od MOPS i PGE rozdane

Plecaki dla potrzebujących dzieci od MOPS i PGE rozdane

DSC 0049Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim wraz z PGE Dystrybucja S.A., z okazji zbliżającego się wielkimi krokami nowego roku szkolnego, przygotowali dla potrzebujących dzieci z terenu miasta 60 plecaków, wyposażonych w artykuły szkolne.

Spotkanie rozpoczęło się krótką ale bardzo ważną lekcją, którą poprowadził elektryk Romek. Dzieci, poprzez prowadzone gry, zabawy i konkursy poznały zagrożenia, jakie mogą wystąpić, gdy nieumiejętnie obsługujemy się prądem. Elektryk Romek wyjaśnił także zebranym dzieciom, jak bezpiecznie posługiwać się różnego rodzaju sprzętem elektrycznym. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, która została nagradzana.

Podczas spotkania głos zabrał burmistrz Jerzy Rębek. - Dziękuję wszystkim pracownikom MOPS jak i grupie Energetycznej PGE za tą coroczną pomoc najmłodszym mieszkańcom miasta. Te plecaki i kompletna wyprawka szkolna, która w nich się znajduje niech służy Wam drogie dzieci jak najlepiej. Ten prezent niech będzie takim dobrym impulsem w zdobywaniu przez Was wiedzy.

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz poczęstunkiem przygotowanym specjalnie dla najmłodszych.