Odzież z Urzędu Celno-Skarbowego

Ponad 350 kurtek męskich i bezrękawników przekazała Krajowa Administracja Skarbowa na rzecz podopiecznych trzech jednostek pomocy społecznej z województwa lubelskiego.

Przekazanie odzieży na cele charytatywne możliwe było dzięki zgodzie i uprzejmości spółki 3M Company - właściciela znaku towarowego THINSULATE, którym bezprawnie opatrzone były kurtki i bezrękawniki.

Uroczyste przekazanie odzieży odbyło się w środę, 28 listopada br. w siedzibie Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Kurtki i bezrękawniki trafiły do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim, Domu Pomocy Społecznej w Świdniku oraz Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Zarząd Okręgowy w Lublinie.

Jak zgodnie stwierdzili przedstawiciele tych jednostek - potrzeby ich podopiecznych są duże i ważna jest każda pomoc.

Przekazana na cele charytatywne odzież zatrzymana została przez funkcjonariuszy Oddziału Celnego w Tomaszowie Lubelskim. Towar jechał z Niemiec do odbiorcy na Ukrainie. Uwagę funkcjonariuszy dokonujących kontroli ładunku zwróciła m.in. bardzo niska cena odzieży wykazana na fakturach (przykładowo 2 dolary za kurtkę) oraz opakowania zbiorcze, zamiast starannych opakowań jednostkowych. Sugerowało to, że towar - wbrew opisom na metkach - nie jest oryginalny, a firmowe znaki umieszczono na nim bezprawnie. Poinformowany o zdarzeniu pełnomocnik spółki 3M Company potwierdził, że kurtki i bezrękawniki są podrabiane.

Ponieważ podróbki wymieszane były z legalnym towarem, funkcjonariusze musieli dokładnie sprawdzić całość ważącego ponad tonę ładunku.

Spółka 3M Company - właściciel znaku towarowego THINSULATE, którym opatrzona była odzież - wyraziła zgodę na przekazanie kurtek i bezrękawników na cele charytatywne. Warunkiem było usunięcie z odzieży metek i innych oznaczeń zawierających zastrzeżone znaki towarowe. Dzięki temu do trzech instytucji z woj. lubelskiego, które zwróciły się o wsparcie, trafiło w sumie 239 kurtek i 118 bezrękawników.